اوضاع داخلی بحرین

سازمان دیدبان حقوق بشر در گزارشی با اشاره به محدودیتها و سرکوبها در بحرین، درباره اوضاع این کشور اظهار نگرانی کرد.
 

به گزارش روز دوشنبه پایگاه اطلاع رسانی شکبه العالم، دیدبان حقوق بشر در گزارش جهانی خود درباره اوضاع بحرین تأکید کرد: پس از حوادث بحرین در ماههای فوریه و مارس سال 2011، دولت ورود روزنامه نگاران و سازمان های حقوق بشر مستقل از جمله دیدبان حقوق بشر به بحرین را بسیار محدود کرد.

در این گزارش آمده است: مقامات بحرین برای متفرق کردن تظاهرکنندگان از خشونت بیش از حد استفاده کردند و هزاران تظاهرکننده و افرادی را که از اعتراضات حمایت کردند ، بازداشت کردند.

دیدبان حقوق بشر با اشاره به اخراج هزاران کارمند بخشهای دولتی و خصوصی، خاطرنشان کرد: در اکثر موارد علت اخراج کارکنان حاضر نشدن در محل کار در زمان تظاهرات و بعد از آن اعلام شد، اما به نظر می رسد دستور اخراج ظالمانه و زورگویانه و برخلاف قانون بحرین بوده است.

درگزارش دیدبان حقوق بشر به نقل از خبرگزاری بحرین آمده است؛ دانشگاه بحرین 200 دانشجو ، استاد و کارمند را در ارتباط با اعتراضات و درگیری ها در محوطه دانشگاه در ماه مارس و 25 ماه مه سال 2011 اخراج کرد؛ و ماجد النعیمی وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد برخی از دانشجویان در بحرین و خارج از کشور که در تظاهرات علیه دولت شرکت کردند، بورسیه تحصیلی دولتی خود را از دست دادند.

در ادامه این گزارش تأکید شده است: نیروهای امنیتی بیش از 1600 نفر را که در تظاهرات شرکت کرده و یا احتمال می داد در تظاهرات شرکت کرده اند، بازداشت کردند؛ برخی از بازداشت شدگان کودک بودند، همچنین مقامات درخواست سازمان های مستقل حقوق بشر ، سازمان های بشردوستانه و نهادهای حقوق بشر سازمان ملل برای بازدید از بازداشتگاهها را رد کردند.

دیده بان حقوق بشر افزود، 29 سپتامبر دادگاه نظامی 20 نفر از پزشکان و کارکنان بخش بهداشتی را به اتهام ارتکاب جرائم سنگین، به 5 تا 15 سال زندان محکوم کرد.

 

 
 
 
  • Printer-friendly version
 
 
آخرین خبرها
 
 
 
 
اخبار دیگر

 

/ 0 نظر / 37 بازدید