وحشت آل‌خلیفه از افزایش محبوبیت جمعیت عمل اسلامی

هوادا
ران
 انقلاب 14 فوریه بحرین ، اقدام رژیم آل خلیفه را درمنحل کردن جمعیت عمل اسلامی نشان دهنده وحشت رژیم از افزایش محبوبیت این جمعیت در بحرین دانستند و آن را گامی موازی با ترور نافرجام آیت الله النمر در عوامیه عربستان ارزیابی کردند.
 

به گزارش روز پنج‌شنبه پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبری العالم ، هواداران انقلاب 14 فوریه بحرین با انتشار بیانیه ای تاکید کردند  حمد بن عیسی آل‌خلیفه، پادشاه بحرین، از مدت‌ها پیش به دنبال منحل کردن این جمعیت و شماری دیگر از جمعیت های مخالف بود، اما آمریکا به حمد دستور داد از این کار خودداری کند زیرا جمعیت عمل از مهم ترین و تاثیرگذارترین جمعیت های تشکیل دهنده انقلاب بحرین است.

در این بیانیه تاکید شده است که آمریکا درصدد بود از طریق مذاکره با رهبران این جمعیت، که شماری از آن ها در زندان و شماری دیگر در میان انقلابیون هستند، زمینه سازش میان انقلابیون و رژیم را فراهم کند؛ اما شیخ محمد علی المحفوظ، از رهبران این جنبش، طرح ها و پیشنهادات تشریفاتی آمریکا را برای اصلاحات در بحرین نپذیرفت.

هواداران انقلاب فوریه بحرین هم زمانی انحلال جمعیت عمل را با ترور نافرجام آیت الله نمر باقر النمر در العوامیه به صورت معناداری مرتبط دانستند و تاکید کردند که آیت الله نمر دقیقاً زمانی هدف قرار گرفت که وزیر کشور عربستان در منطقه الشرقیه در عربستان سعودی حضور داشت.

در ادامه این بیانیه آمده است انحلال این جمعیت و ترور نافرجام آیت الله نمر هر دو با چراغ سبز آمریکا صورت گرفته و علت آن این است که آمریکا از کسب هرگونه موفقیت در ضربه زدن به محورمقاومت در منطقه ناکام مانده و تصمیم گرفته است از طریق درگیر شدن با مخالفان هدف خود را که ابقای رژیم های دست نشانده در کشورهای عربی است محقق سازد.

هواداران انقلاب 14 فوریه اصلی‌ترین علت انحلال این جمعیت را پیروی آن از اندیشه های انقلاب امام خمینی و آیت الله خامنه ای، رهبر انقلاب اسلامی ایران، و خط استکبارستیزی و استبدادزدایی دانستند و تاکید کردند که آمریکا و استکبار جهانی به این نتیجه رسیده اند که خط انقلابی و شیعیان منطقه نقشی اساسی در بیداری اسلامی در منطقه دارند به همین سبب به مقابله با این خط  روی آورده‌اند.

در این بیانیه همچنین تاکید شده است که انحلال جمعیت عمل اسلامی سبب افزایش محبوبیت این جمعیت میان مردم و انقلابیون شده و برای همه مرز شده است که علت انحلال آن پایبندی به اهداف و اصول و ارزش های انقلاب 14 فوریه بوده است.

/ 0 نظر / 29 بازدید