مردم بحرین و مسابقات فرمول 1

جهان > خلیج‌فارس  - بی بی سی اذعان کرد مردم بحرین به میزبانی مسابقات فرمول یک در کشورشان نه می‌گویند.
 
 
 
Bahrain
Freedom not Formula1
  • Bahrain
  • Bahrain
  • Bahrain
  • Bahrain
  • Bahrain
  • Bahrain
  • Bahrain
  • Bahrain
  • Bahrain
 
 

به گزارش شبکه تلویزیونی بی بی سی، مرحله آزمایشی و تمرین مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک بحرین امروز آغاز شد.

همه تیم‌های شرکت کننده دراین مسابقات در این مرحله شرکت کرده‌اند. این درحالی است که درگیری هایی میان نیروهای پلیس ومعترضان بحرینی رخ داده است. معترضان بحرینی خواهان لغو برگزاری مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک در کشورشان هستند زیرا می‌گویند حکومت بحرین به نقض حقوق بشر و سرکوب اکثریت شیعه این کشور مشغول است.

مردان و زنان بحرین در مقابل پلیس این کشور قرار گرفته‌اند. پیام تظاهرکنندگان بحرینی کاملا روشن است. آنها شعارهای الله اکبر سر می‌دهند. از زمان آغاز جنبش دموکراسی خواهی در بحرین در سال گذشته، درگیری‌ها بین معترضان و نیروهای پلیس بحرین به امری عادی تبدیل شده است. شماری از شرکت کنندگان سابق در این تظاهرات ، هم اکنون در زندان به سر می‌برند. شماری از ورزشکاران بحرینی نیز در زمره این افراد هستند.

مادر یکی از جوانان ورزشکار بحرینی که فرزندش به علت شرکت در تظاهرات دستگیر و زندانی شده است خطاب به شرکت کنندگان در مسابقات فرمول یک بحرین گفت:« شما ورزشکار هستید. شما باید به ورزشکاران دیگر و وضع رنج بار آنها نگاه کنید. آنها تبهکار یا مجرم یا آدمکش نیستند. تنها کاری که آنها انجام داده اند بیان دیدگاهشان بوده است.»

چهارشنبه شب یک بمب آتشی در نزدیک محل تردد خودرویی منفجر شد که ورزشکاران انگلیسی و هندی را در مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک بحرین جابجا می کرد. تظاهرات سال گذشته بحرین به حدی شدید شد که مقامات بحرینی مجبور شدند این مسابقات را لغو کنند. در عین حال، فشارهای خارجی بار دیگر بر حکومت بحرین وارد می شود تا امسال نیز این مسابقات لغو شود.

ییویت کوپر ، از اعضای حزب کارگر مخالف دولت انگلیس در این خصوص گفت:« نباید این مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک دربحرین برگزار شود. رانندگان انگلیسی نباید در این مسابقات شرکت کنند. چرا وقتی مردم بحرین که به تظاهرات مسالمت آمیز و دموکراتیک مبادرت می کنند و اینگونه سرکوب می شوند، مسابقات فرمول یک در بحرین برگزار شود؟»

بحرین در حاشیه خلیج فارس واقع است. مخالفان بحرینی می گویند برگزاری مسابقات فرمول یک در این کشور به حکومت بحرین این فرصت را می دهد تا اقداماتی را که برای سرکوبهای مستمر مردم بحرین صورت می دهد لاپوشانی کند. به هرحال، در شرایطی که شمارش معکوس برای مسابقات فرمول یک بحرین آغاز شده است، مقامات بحرینی و شرکت کنندگان در این مسابقات اتومبیلرانی می خواهند این مسابقات پولساز برگزار شود. اما مردم بحرین می خواهند در مقابل موافقت با برگزاری چنین مسابقاتی، امتیازهایی به دست بیاورند .

/ 0 نظر / 26 بازدید