افشاگری الوفاق درباره سیاست تبعیض طایفه ای آل خلیفه

تیم مبارزه با تبعیض وابسته به جمعیت الوفاق بحرین تاکید کرد که رژیم بحرین به طور آشکار به سیاست تبعیض طائفی ادامه می دهد و ساده ترین موارد حقوق بشر و احترام به ارزش ها را مراعات نمی کند.
 

به گزارش پنجشنبه پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبری العالم، این تیم خاطرنشان کرد: رژیم بحرین همه قوانین بین المللی برای متوقف کردن طرح های ظالمانه تبعیض نژادی و مذهبی را زیرپا گذاشته است.

تیم مبارزه با تبعیض وابسته به جمعیت الوفاق بحرین افزود: تبعیضهای صورت گرفته، دروغ رژیم در اتهام شهروندان به ایجاد مشکل طائفی را آشکار می کند، در حالی که این رژیم است که افرادی را بر پایه و اساس طائفی و به صورت سازمان یافته برای مناصبی تعیین می کند.

آمارهای تیم مبارزه با تبعیض وابسته به جمعیت الوفاق بحرین نشان می دهد که دستگاه قضایی که می بایست بی طرف و به دور از تبعیض باشد، آکنده از تبعیضهای منفور بویژه در پستهای عالی است.

در این گزارش به مصداق های تبعیض در واگذاری پست ها از سوی رژیم حاکم بحرین اشاره و خاطرنشان شده است که رییس شورای عالی قضایی، شخص پادشاه است، وزیر دادگستری شیخ خالد بن علی آل خلیفه است، ریاست دادگاه تمییز به عهده شیخ خلیفه بن راشد آل خلیفه است، رییس دادگاه قانون اساسی، سالم الکواری است، دادستانی کل به عهده علی البو عینین است و دادستان کل نظامی نیز یوسف فلیفل است که همگی از وابستگان به خاندان آل سعود هستند.

همچنین عبدالله البو عینین رییس هیات صدور فتوا و قانونگذاری است و ریاست دادگاه های عالی استیناف در اختیار قاضی عبدالله یعقوب و قاضی عدنان شامسی و یک قاضی دیگر با تابعیت اردنی است.

آمار رسمی در دستگاه قضایی حاکی از آن است که حضور شیعیان در این دستگاه صفر است، این انتصاب ها از سوی خود رژیم صورت می گیرد و مربوط به دستگاهی است که می بایست کاملا بی طرف وسالم عمل کند و این مساله خود یکی از علل بحران سیاسی در بحرین است که مردمش خواهان عدالت اجتماعی هستند.

انتصابهایی که دو روز پیش نیز معاونان دادستان کل اعلام کردند، نیز به همین منوال بوده است و نشان می دهد که سیاست مبتنی بر تبعیض طائفی همچنان به شدت خود باقی است و این امر عمل به درخواست مردم برای تحقق عدالت اجتماعی و بی طرفی دستگاه قضایی و استقلال آن را برای بازگرداندن اعتماد دوباره مردم به این دستگاه ضروری می نماید.

/ 1 نظر / 37 بازدید
یونس

سلام وب جالب و جذابی داری منو با اسم طایفه نورزائی (نورزهی ) لینک بده دوست عزیز بعد خبرم کن منم شما رو لینک بدم مر30